Internetovy obchod Zdravie-Relax.sk
Internetový obchod Zdravie-Relax.sk
|- BAZÁR
|- SAUNY
 
Zdravie-Relax.sk Prečítajte si

» Vzorová info stránka

» Cenník Zdravie-Relax.sk
Zdravie-Relax.sk Najpredávanejšie
01.UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® NOVIR I
» Mapa stránok
Základné informácie
» Ochrana osobných údajov
» Používanie súborov cookies

UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - NOVIR I

147,00 €
  
UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR®
Priame ožarovanie celkového objemu vzduchu v miestnosti UV žiarením NOVIR I je najúčinnejší spôsob sterilizácie vzduchu. Obsiahne celý objem vzduchu, ničí zárodky všetkých výrusov na stenách, podlahách a akýchkoľvek povrchoch.

Bakteriocidné krátkovlnné ultrafialové žiarenie v germicidnom žiariči NOVIR I slúži k účinnej sterilizácií vzduchu, tekutín a povrchov. Pevné telesá absorbujú žiarenie na povrchovej vrstve, voda a iné tekutiny sú polopriechodné.
Sterilizačný žiarič (trubica) emituje UVC žiarenie vysokej intenzity, ktoré spoľahlivo zničí väčšinu baktérií, vírusov, pliesní, mikroorganizmov alebo kvasníc, rias, trepiek, a iných plesňových mikroorganizmov.
Paprsky žiarenia sú absorbované konkrementami a nukleovými kyselinami, DNA sa trvale poškodí alebo zničí. Táto germicidná lampa postačí pre miestnosti okolo 15 m2 s výškou stropu 2,5 až 3m.
V zdravotníctve ako sály pre chorých, ambulancie, operačné sály je doporučená dávka tejto lampy 2 až 8 hodín, pre dočasnú dezinfekciu postačí dávka 15 až 20 minút. Jedná sa o fyzikálny proces dezinfekcie a do vzduchu sa nedostávajú žiadne chemikálie, nevznikajú žiadne toxické vedľajšie produkty dezinfekcie čo má vplyv na životné prostredie. Filtračné sklo obmedzuje tvorbu ozónu na vlnovej dĺžke 185nm a vnútorný povlak obmedzuje degradáciu užitočného UV-C žiarenia.

Hlavné funkcie germicidného svietidla: NOVIR I

kompletné svietidlo s UVC žiarivkou 36W
spoľahlivá sterilizácia vzduchu, tekutín a povrchu
ničenie baktérií, vírusov, mikroorganizmov, pliesní,
pre sterilizáciu miestností okolo 15 m2
žiadne vedľajšie produkty, nezávadné k potravinám

Použitie germicidného žiariča: NOVIR I

UVC dezinfekcia a sterilizacia izieb v byte či dome.
UVC dezinfekcia a sterilizácia v zdravotníctve ako napr. sála pre chorých, ošetrovacia ambulancia, lekárska ambulancia, operačná sál, príjem pacientov
UVC domovy sociálnych služieb
UVC materské zariadenia, školské zariadenia
UVC dezinfekcia a sterilizácia v potravinárstve, gastronómii ako napr. dlhšie uchovávanie potravín, priestory pre skladovanie
UVC dezinfekcia a sterilizácia pitnej, úžitkovej a odpadovej vody
UVC dezinfekcia a sterilizácia v chovateľstve ako napr. terária, akvária, podstielka, potrava
UVC dezinfekcia a sterilizácia v pestovatelstve ako napr. boj proti plesniam, semená, skladovacie priestory, sušiarne
UVC dezinfekcia a sterilizácia vo farmácií alebo kozmetike ako napr. čistota v prevádzke a vstupného materiálu
UVC dezinfekcia a sterilizácia v hoteloch, reštauráciách
UVC dezinfekcia a sterilizácia na toaletách
UVC dezinfekcia a sterilizácia na verejných úradoch, čakárňach, reprezentačných priestoroch, skladoch, archívoch
UVC dezinfekcia a sterilizácia vo výrobnom procese, technologickom úseku, aseptické zóny, sušiarne
UVC dezinfekcia a sterilizácia náradia, prístrojov, strojov
UVC dezinfekcia a sterilizácia klimatizácie
UVC dezinfekcia a sterilizácia baliacich materiálov, prepravných priestorov

Výhody: minimálne prevádzkové náklady oproti vyžiarenému výkonu a účinku

Pozor: UVC žiarenie spôsobuje zápal očných spojiviek alebo popáleniny pokožky, pri práci pod UVC je treba chrániť pokožku napr. gumovými rukavicami a zrak okuliarmi z čistých skiel ! Preto sa odporúča po zapnutí žiariča NOVIR I odísť z miestnosti !


Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka.

Podmienkou vzniku ozónu je existencia voľného atómu kyslíka /ten možno získať rozštiepením stabilnej dvojatómovej kyslíkovej molekuly/. Túto chemickú reakciu možno dosiahnuť dodaním dostatočného množstva energie. Po rozštiepení molekuly O2 dochádza k zmene kombinácie - voľné atómy kyslíku sa zoskupia späť do dvojatómovej kyslíkovej molekuly a niektoré atómy sa zoskupia do voľnej väzby s troma atómami kyslíka. Preto je molekula ozónu O3 nestabilná a po určitej dobe sa rozpadá na molekulu O2 a atóm O.

OZÓN je vysoko nestabilný, preto nie je možné ho skladovať a musí vyrábať na mieste spotreby. Technológia ozonizácie bola úspešne podrobená dlhoročnému testovaniu z hľadiska bezpečnosti používania a ochrany zdravia v renomovaných testovacích organizáciách, ako aj mnohých nezávislých súkromných a podnikových laboratóriách po celom svete. Je nositeľom certifikátu úplnej bezpečnosti z hľadiska mechanického, elektrického a samozrejme zdravotného, nakoľko narába s ozónom.
SPÔSOBY VZNIKU OZÓNU:

Prírodný ozón

slnečné žiarenie/najmä ultrafialové/
pri búrke vysokým napätím a výbojmi bleskov v atmosfére
fotochemicky pri súčasnom pôsobení smogu a UV žiarenia

Technicky vyrobený ozón

ozónové generátory vyrábajúce ozón z atmosférického vzduchu príp. pripojením kyslíkového generátora pre vyššiu kvalitu ozónu
ultrafialovými výbojkami /horské slnko/.
pomocou plazmy

OZÓN je veľmi silný oxidant a je najsilnejšie dezinfekčné činidlo, ktoré má človek momentálne k dispozícii. OZÓN má mimoriadne veľkú mikrobiocídnu účinnosť. Ak je správne použitý, zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné mikroorganizmy rýchlo a dokonalo. Nespotrebovaný ozón sa rozkladá späť na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia. Je to vysoko účinný, ekologicky prijateľný prostriedok pre účinnú dezinfekciu, dekontamináciu a sterilizáciu. Je vyrábaný priamo na mieste využitia za pomoci profesionálnych ozónových generátorov s automatickým riadením výkonu a sledovaním povolenej hygienickej úrovne ozónu v priestore.
Keď sa porovnáva účinnosť dezinfekcie, je ozón 25-krát účinnejší ako kyselina chloritá (HOCL), 2500-krát ako chlórnan (OCL) a 5000-krát ako chloramín (NH2CL). Tieto výsledky sú merané porovnaním konštant CT - koncentrácia x čas, potrebný k zabitiu 99.99% všetkých mikroorganizmov. Chlór reaguje s organickými materiálmi a tvorí nebezpečné organické zlúčeniny (voľné radikály) obsahujúce chlór, ako chloroform, tetrachlór, metylchlór a ďalšie všeubecne známe ako trihalometany (THM). Ozón nie je radikál. Má veľmi silné oxidačné schopnosti. Pri teplote 20 °C, tlaku 1010 hPa (bežný tlak) je polčas rozpadu v priestore 45 minút. Pri teplote 30 °C a rovnakom tlaku je polčas rozpadu v priestore len 20 minút. Dezinfekčné vlastnosti sú udávané likvidáciou najrezistentňejšieho Echovírusu 12 do 12 minút. Mikroorganizmy, ktoré sú za normálnych podmienok rezistentné voči chlóru alebo potrebujú hodiny kontaktného času, sú zničené ozónom behom niekoľkých sekúnd. Polčas rozpadu ozónu vo vode o Ph 7, pri 20 st. C je zhruba 20 minút. Voda nasýtená ozónom sa preto nedá skladovať a musí sa použiť čo najskôr po nasýtení (dezinfekcia a dekontaminácia oplachom).OZÓN má veľmi silné oxidačné schopnosti a silný dezinfekčný účinok. Tieto vlastnosti sa využívajú k úprave vody a vzduchu (ozonizácia vody a vzduchu).
OZÓN má mimoriadne veľkú mikrobiocidnú účinnosť. Ak je správne použitý, zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné mikroorganizmy rýchlo a dokonalo. Naviac sa ozón rozkladá na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia. Je to vysoko účinný, ekologicky prijateľný prostriedok pre dezinfekciu vody, i pre odstránenie stôp železa a mangánu z pitnej vody. Je oveľa účinnejší ako chlór alebo bróm – látky bežne používané na úpravu vody.


Pôsobnosť
Používa sa v hoteli, školskom autobuse, aute, reštauráciách, zábave, mokrej oblasti, zasadacích miestnostiach, výrobnej dielni, obývacej izbe, kuchyni, kúpeľni, kancelárskej budove, spálni, kaviarni, bare, kaviarni, miestnosti KTV, kine, kolektívnej ubytovne, vlak, terminál, čakáreň, šatňa, laboratórium, sklad, mesto chov hydiny v meste, chov nových zvierat, výzdoba kancelárie alebo obchodného miesta, ako sú kancelárske budovy, hotely, obchody a výstavná sieň a ďalšie nové zdobené špičkové obytné budovy a okolie...

BUĎTE ZDRAVÍ S TOUTO ÚŽASNOU TECHNOLOGICKOU NOVINKOU, KTORÁ VÁM PO SPRÁVNEJ APLIKÁCII ZARUČÍ MIESTNOSŤ BEZ VÍRUSOV, PARAZITOV ČI PLIESNÍ !!!

Vstupné napätie
Ozónová lampa
220 V (210 V - 240 V)
Výstupný výkon
32 W (31 - 40 W)
Metóda kontroly
Diaľkový ovládač + dotykové nastavenie
Čas sterilizácie
15/30/60 minút
UV žiarič s ozónom,
CE, FCC certifikované


Zdielať na: UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - facebook.com UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - twitter.com UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - google.com UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - digg.com UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - yahoo.com UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® - squidoo.com
UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR®   UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR® UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR®
UV Lampa s ozónovo germicidným sterililizátorom NOVIR®  
Dátum pridania: 27.03.2020
Odporúčané produkty
Internetový obchod Zdravie-Relax.sk AKTUALITY 5
DORUČENIE ZDARMA !!!
Pri objednávke nad 58,- eur Vám objednaný tovar doručíme ZDARMA !!!
Telefonická objednávka
Zdravie-Relax.sk Zákaznícky účet 5
E-mail a Heslo
» Zabudol/la som heslo
» Registrácia zákazníka
Objednávam InfoMail
Zdravie-Relax.sk Akcie a Zľavy Internetový obchod Zdravie-Relax.sk »
Masážne kreslo s masážou hlavy a pliec JETT 15
Masážne kreslo s masážou hlavy a pliec JETT 15 JETT 15
970,00 €
950,00 €
Zdravie-Relax.sk Najnovšia ponuka Internetový obchod Zdravie-Relax.sk »
WELLMAX II Masážná posteľ  Jade-Roller-Infra-Tourmalin
WELLMAX II Masážná posteľ Jade-Roller-Infra-Tourmalin wellmax
935,00 €
Naši partneri
 
Ak sa Vám tento produkt páči, môžete mu dať bod:

Zdravie-Relax.sk Referencie a názory Internetový obchod Zdravie-Relax.sk »
» Napíšte hodnotenie!